00:49:08 (2011)
Václav Bitala

10. ročník je za námi…

Dobrá zpráva: svět se zase vrací do původních kolejí a tak nám k některým jistotám, jako že v noci je tma, ve dne světlo, nad tatrou sa blýská, přibyla další – nad Chuchelnou luchá. Ano po desetiletém průzkumu můžu už dnes napsat, že 14. 9. 2019 bude na 80% pršet.

Přesto se na hřišti v Chuchelné v sobotu sešlo 50 běžců – což je sice méně než loni, ale všichni měli jistotu umístění v top 50.
Je to menší účast než minulý ročník, ale jelikož jsou to (až na příjemné výjimky), stále ti stejní věrní běžci, víme, že k nám chodí rádi. Ty ostatní nám déšť určitě neodradil a asi je nepřilákáme ani ohňostrojem nebo roztleskávačkami (stejně bude zase pršet) – musí sami prostě chtít.

Po tradičních bězích v dětské kategorii vyběhlo na hlavní trať závodu 47 běžců. Na dvě kola Chuchelnou se vydali 3 odvážní.
Po necelých 15ti kilometrech na kluzkém terénu se jako první v cíli objevil v čase 0:55:58 Aleš Velička – vítěz kategorie „B“, následovaný druhým, absolutně i v kategorii, Markem Škapou. Třetí doběhl vítěz kategorie „C“ Petr Škrabánek.
Za ním se v cíli objevil místní Ivo Oleják a zkompletoval tak pořadí na stupních vítězů v kategorii „B“.
Až za ním doběhl vítěz kategorie „A“ Vojta Gruchala (1:00:53). V kategorii „D“ zvítězil a v polovině startovního pole doběhl, tradiční účastník Jan Denca.

Mezi ženami v kategorii „E“ zvítězila Hana Legerská a u „F“ Ivana Zbořilová.

Všem děkujeme za účast a těšíme se 14. 9. 2019 na shledanou.

Výsledky z 10. ročníku

Výsledky z 10. ročníku Běhu Chuchelnou jsou k dispozici zde:
Výsledky 2018 ve formátu xls
Výsledky 2018 ve formátu pdf

Fotky ze závodu budeme průběžně aktualizovat. Naleznete je v naší galerii na stránce.