Traťový rekord
00:49:08 (2011)
Václav Bitala

Report z VIII. ročníku

Zase po roce se v Chuchelné sešli běžci z blízkého i vzdálenějšího okolí, aby porovnali své výkony se svými konkurenty na tratích 15 a 3 kilometry ,nebo na tratích určených pro dětské a mládežnické kategorie.

V již tradičním odstavci o počasí bych uvedl, že bylo teplo (…a to pro některé až moc teplo) a nepršelo.
Po počátečním zaváděcím okruhu se do příjemnějšího prostředí místních lesů dostalo jako první trio běžců ve složení Vrzala,Gibiec,Šindelek následované Ondřejem Dominikem a dalšími 84-mi běžci a běžkyněmi, kteří se přihlásili na naši hlavní trať o délce necelých 15ti kilometrů.

V čase 52:38 se jako první v cíli a zároveň jako první v kategorii „A“ objevil MATOUŠ VRZALA před Przemyslavem Gibiecem (54:47) a Ondřejem Dominikem (55:10).

V kategorii “B“ zvítězil Kazimír Gryczman, který ovšem doběhl až za vítězem „C“ Danielem Šindelkem (57:46).

Na desáté pozici v absolutním pořadí doběhl vítěz kategorie „D“ Alexandr Neuwirth 1:01:29!

Ve dvou kategoriích žen se staly vítězkami Zbořilová Ivana (1:05:47) a Dominiková Jana(1:12:51).

Na trati dlouhé 3 kilometry zvítězil Petr Jeziorski následován dalšími osmi příchozími.

Součásti dnešního dopoledne byly i dětské běhy,kterých se zúčasnilo 26 dětí.

Kategorie která je u nás nějak v menšině – pochod –stále stejná skupinka našich turistek, které by zasluhovaly speciální ocenění za věrnost.

Nutno ještě zmínit účast Jaroslava Gamana, který se v 81 letech stal zároveň nejstarším účastníkem letošního ročníku.