Kontakt

Zdeněk Vojkůvka

Petra Bezruče 216

747 24 Chuchelná

Tel.: 602 740 705

svvojkuvka@seznam.cz

...

Jan Vojkůvka

Petra Bezruče 216

747 24 Chuchelná

janvojkuvka@seznam.cz

Mapa závodu

Profil tratě

Traťový rekord
00:49:08 (2011)
Václav Bitala
Reklama

Mirek Kravčík, BK Karviná

Hned název bych opravil na Pekelný kros btří Vojkůvků.Když mně Rosťa Kolich a Kája přesvědčovali, že bychom se měli zůčastnit, netušil jsem do čeho lezu. V propozicích sice psali, že 70% je v terénu a v lese. Měl jsem představu, že se proběhnu po lesních cestách a po rovinách. Vůbec jsem nečekal, že poběžím pořád na maxa a pořád z kopce nebo do kopce a doprava, doleva a do vody, bláta a kopřiv.

Hned zaváděcí okruh a prvních 10 minut jsme dvakrát běželi do asi 600 – 800 m dlouhých kopců a jeden prudký sešup. Další se už odehrávalo v lese. Běželi jsme čtyři ve skupině Roman Slowioczek, brácha, já a drželi jsme se Honzy Vojkůvky, který nám dělal vodiče.Snažil jsem se  držet vedle něho, abych viděl na trať a někde nezakopl. Jenže se to pořád mlelo, takže jsem se dostal i mimo trať do kopřiv.

Před námi běžící Rosťa Kolich a za ním visící Baláž měli doprovod na kole a pořád se vzdalovali a Rosťa tak vytvořil první traťový rekord, který doufám nějakou dobu vydrží. Za naší čtverkou visel Marek Škapa a Petr Jadrníček. Asi na 11 km jsem opět uslyšel špatná volba a už jsem se brodil nějakou bažinou, až jsem si tam ustlal. Kája přes mně. Než jsem se vyhrabal už jsem toho měl dost a ztrátu cca 40 m. Brácha dotáhl Romana a byli pryč.Než jsem se vzpamatoval a přesvědčil, že to půjde dostali jsme se konečně na lesní cestu, ale ztrátu už nešlo stáhnout.V posledním asi 1 km dlouhém stoupání brácha utrhl Romana a já ho začal stahovat a odpoutal jsem se od Honzy Vojkůvky. Po výběhu už bylo jen  dvoukm klesání až do cíle.

Kája měl náskok asi 20 m na Romana a rozhodl se počkat, že si to  rozdají v konci. Rozdali a prohrál o prsa za 56:19. Mezitím Rosťa zvítězil časem 52:19, druhý Baláž, třetí Slowioczek, pak Kája a já za 56:59, za mnou Jan Vojkůvka a první v Áčku doběhl Marek Škapa.

Fotogalerie
Sponzoři

Zdeněk Vojkůvka

Jan Vojkůvka

Stanislav Duda

Alfréd Meinhard

Instalatérství Marek Fojtík

SV - ELEKTRO S. R. O.

OBEC CHUCHELNÁ

spartak

kk

Děkujeme

Návštěvnost

TOPlist