00:49:08 (2011)
Václav Bitala

Napsali o nás

Radim Lipták-Pepa Team
Účast byla jistě negativně ovlivněna již zmiňovanou B7 z minulého týdne, kdy spousta borců radši vyklusávala tu nadměrnou dávku kilometrů a výškových metrů, navíc Mk Seitl přes týden absolvoval týmovou štafetu na trati Ostrava-Dražďany a korunu na to přidalo MS v silničním běhu konaném v Holandsku. I tak ovšem kdo přišel jistě nelitoval, počasí bylo pro běh ideální a zbývá jen poděkovat pořadatelům v čele s bratry Vojkůvkovými za krásné běžecké setkání a já osobně doufám, že se příští rok do té prý báječné Chuchelné osobně podívám taky…:-)

Libor Bednář-X-Air
Třetí ročník tohoto závodu – třetí X-AIRák na startu:-).
Na trati 14,1km dlouhé a celkem hodně zvlněné a kopcovité se vydalo celkem 58lidiček. Celkově suverénně a v novém traťovém rekordu vyhrál Vašek Bitala, druhý v Áčku doběhl polák Wrobel, za ním Dan Šindelek a Roman Baláž a za nimi jsem si to vydřel já. Kopečky a rovinky by šly ale ty seběhy…
Všem X-AIRákům i ne X-AIRákům tento závod vřele doporučuji a bratrům Vojkůvkům patří dík za tento závod.

Mirek Kravčík-BK SAK Karviná
..letošní léto dohání, to co o prázdninách v první polovině zanedbalo.I tento víkend, kdy běžecké závody jedou na plné obrátky slunce pražilo až zase padaly teplotní rekordy.V Chuchelné se běžela 15- ctka kam vyrazila i skupina našich zástupců.Heňa po přestávce zaviněné pracovními povinnostmi, brácha Marek, který se zotavuje po sedmi vrcholech, Jirka zotavující se po letním zranění achilovky, neúnavná Miška a organizátorka Renáta si užili výborně zorganizovného a v příjemném prostředí probíhajícího závodu.Všichni byli unavení, ale spokojeni s výletem, který se prý velmi vydařil a zakončili sobotu nákupem burčáku a návštěvou Hornického dne v Havířově, kde bylo prý na 30 000 účastníků.

Lenka Wagnerová-MK Seitl
… Chuchelnou jsem běžela poprvé a tak jsem byla překvapené, jak je celá trasa závodu nádherná. Vede lesem. Dýcháte svěží vzduch. Občas minete nějaký ten rybníček. Nohy klušou po šotolině, blátu a zpevněných lesních stezkách. Až poslední dva kilometry běžíte po asfaltu, ale to už jste v Chuchelné, je to z kopce a máte to za pár. Měla jsem naprosto čistou hlavu….

Byl to moc hezký běh!!! Za startovné 50 korun jsme měli k dispozici šatny s teplou sprchou, vodu, oplatek, párek.
… A tak jsem celou sobotu, vlastně celý víkend i díky Chuchelné měla dobrou náladu. Je to závod s příjemnou atmosférou a kvalitním zázemím, který si na nic nehraje. Přijďte za rok také, dáte mi za pravdu.

Mirek Kravčík, BK Karviná

Hned název bych opravil na Pekelný kros btří Vojkůvků….
více zde

X-Air Ostrava, Marek Škapa
Nynější Běh Chuchelnou se zrodil v hlavách známých místních vytrvalců bratrů Vojkůvků. Tvoří je malý okruh po vesnicí a jeden velký okruh po lesních cestách a pěšinách v délce 15km. A je třeba dodat, že velmi kopcovitých kilometrů…
více zde

MK Seitl Ostrava
Prvního ročníku Běhu Chuchelnou se zúčastnilo celkem 31 závodníků, což není tak špatné číslo.
S přehledem celkově zvítězil Rosťa Kolich před Romanem Balážem a naším Romanem Slowioczkem, který v závěru měl co dělat s Karlem Kravčíkem. Karel se totiž opět dostává do formy a po dlouhých měsících poráží bráchu Mirka.
Z našich výborně také zaběhl Petr Brož a náš nový člen Marek Siročák…